Close

BALTYACHT

SUN CAMPER 35

NOWY EKSKLUZYWNY HOUSEBOAT

O MODELU

SunCamper 35 to znakomita jednostka do rekreacyjnego pływania rodzinnego, a także do pływania czarterowego z załogą dziesięcioosobową (pływanie dzienne). Powstał on na bazie 8 lat doświadczeń z produkcji i eksploatacji swego poprzednika – popularnego SunCampera 30. SunCamper 35 wyróżnia się nowoczesną nietypową sylwetką, doskonałym hydrodynamicznie kadłubem, przestronnym wnętrzem, małym zanurzeniem, ekonomicznością oraz świetną jakością wykonania.

BROSZURA

KOMFORT I PRZESTRZEŃ

Duży funkcjonalny kokpit ze stołem i wieloma miejscami do siedzenia, pokład słoneczny na dachu z miejscem do opalania się oraz opcjonalnym, dodatkowym stanowiskiem sterowym, tzw. flybridge, jak również ławeczka dziobowa, przestronny salon z wyposażoną kuchnią oraz wygodną jadalnią, 2 funkcjonalne łazienki oraz 7 miejsc do spania z pełną wysokością stania (3 w luksusowej sypialni dziobowej, 2 w koi rufowej oraz 2 w salonie) – to wszystko sprawia, że przebywając na SunCamperze 35 poczujesz się ekskluzywnie i komfortowo.

BEZPIECZEŃSTWO

Wielkie, przestronne okna i tylne drzwi przesuwne zapewniają znakomitą widoczność na wszystkie strony, a boczne drzwi przesuwne przy sterówce umożliwią sternikowi samodzielne manewry tj. dobijanie czy cumowanie. Prędkość spacerową ale i moc potrzebną aby uchronić się przed niepogodą lub trudnymi warunkami na wodzie zapewnią uciągowe silniki zaburtowe do 115 KM, silniki stacjonarne oraz oryginalny kształt kadłuba o bardzo małych oporach hydrodynamicznych. Dla podniesienia bezpieczeństwa na łodzi zostały zamontowane relingi oraz zaprojektowano komfortowe przejście z kokpitu do dziobu i wokół całej łodzi.

DOSKONAŁA MANEWROWOŚĆ I STATECZNOSĆ KURSOWA

Jest możliwa dzięki silnikowi zaburtowemu w połączeniu z dziobowym sterem strumieniowym oraz specjalnie ukształtowanym kilom na dnie. Kile jednocześnie chronią dno i śrubę napędową silnika przed kolizją z przeszkodami podwodnymi.

WYGODNA KOMUNIKACJA Z LĄDEM

Zapewnia: niska prawa burta, platforma rufowa, furtka dziobowa z małą platformą oraz małe zanurzenie kadłuba pozwalają na komfortowe dochodzenie do brzegów czy plaży dziobem i rufą.

ODKRYWANIE NIEDOSTĘPNYCH WÓD

Niemal wszystkie akweny staną się dostępne dzięki: małemu zanurzeniu, optymalnej szerokości łodzi – 3m (wąskie śluzy, przewężenia kanałów, wózki pochylni), ograniczonej wysokości nad linią wodną (3,5 m; 2,9 m po położeniu maszciku sygnałowego czy zaledwie 2,55 m po zdemontowaniu relingu i owiewki na dachu oraz położeniu maszciku (niskie mosty do pokonania!).

RÓŻNORODNOŚĆ NAPĘDÓW

SunCamper 35 może być napędzany rekomendowanymi silnikami zaburtowymi uciągowymi o mocach od 25 do 115 KM. Na spokojne wody jeziorne, kanały i rzeki o słabym prądzie wystarcza silnik uciągowy 25 KM pozwalający osiągać prędkości do 13 km/h. Do prowadzenia houseboata bez uprawnień zalecane są silniki uciągowe o mocy 40-50 KM, które pozwalają osiągać prędkość do 15 km/h. Z silnikiem uciągowym o mocy 100-115 KM SunCamper 35 może pływać w tzw. półślizgu z prędkością do 25 km/h.

Silniki zaburtowe zamocowane są na pawęży kadłuba na specjalnym wysięgniku co pozwoliło na unikniecie ukształtowania w kadłubie głębokiej miski silnika i straty wielkości kokpitu. Silnik zaburtowy w połączeniu z dziobowym sterem strumieniowym zapewnia SunCamperowi doskonałą manewrowość zarówno do przodu jak i wstecz. Ponadto silnik zaburtowy po jego uniesieniu pozwala na dochodzenie rufą do płytkiego brzegu czy plaży i zejście na ląd bezpośrednio z platformy lub za pomocą trapiku.

Dla zredukowania niewielkiego hałasu od silnika przewidziano opcyjną dzwiękochłonną uchylną pokrywę silnika umieszczoną między platformami rufowymi.

Oprócz zalecanego napędu silnikami zaburtowymi SunCamper może być napędzany stacjonarnym zespołem sail-drive z silnikiem Diesla o mocy do 60 KM.

Najnowsza technologia pozwala również zastosować silniki elektryczne lub napęd hydrauliczny.

EKONOMIA

Przy optymalnym silniku 50 KM i ekonomicznej prędkości 10 km/h zużycie paliwa wynosi zaledwie 2,5 – 3 l/h

ŁATWY TRANSPORT LĄDOWY (BEZ PILOTA)

Umożliwia go umiarkowana masa jednostki do 3,8 tony, szerokości 3 m i wysokości transportowej na przyczepie samochodowej do 4 m (wiadukty)

Postaw na ekonomiczną łódź o nowoczesnym designie, funkcjonalnym wyposażeniu oraz komfortowym i przestronnym wnętrzu.

Przekonaj się, jak wygląda nowa jakość wśród łodzi spacerowych!

Nowy SunCamper 35 został zaprojektowany przez doświadczone biuro projektowe Centkowski & Denert Design Studio z Gdańska mające na koncie ponad 160 projektów różnych jachtów i łodzi zrealizowanych w ponad 70 000 egzemplarzach, które pływają na całym świecie.

O ŁODZI – KILKA SŁÓW OD KONSTRUKTORÓW

SunCamper 35 otrzymał prestiżową nagrodę Gwóźdź Targów Wiatr i Woda 2018 miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki w kategorii Duży Jacht motorowy (3.2018).

DANE TECHNICZNE

Długość max10,60 m


Długość kadłuba 9,05 m (9,5m)*


Szerokość max 3 m


Zanurzenie max0,60 m


Wysokość nad KLW2,90 / 3,50 m (2,55 m)


Masa bez silnika3700 kg


Masa z silnikiem 3800 – 4000 * kg


Moc silnika zaburtowego25-115 KM


Moc silnika stacjonarnego Diesla S-Drive 27 – 60 KM


Zbiornik paliwa120-200 l


Zbiornik wody240-340 l


Zbiornik fekaliów60-140 l


Załoga max10 osób


Koje7 osób


Kategoria CEC-10


KonstruktorCentkowski & Denert Design Studio


* wersja z silnikiem stacjonarnym Diesla

Łódź SunCamper 35 jest również przystosowana do napędu elektrycznego.

rzut pokładu / koje

Wersje kolorystyczne kadłuba

granatowy beżowy biały bordowy

Video

SunCamper 35 pierwsze testy na wodzie (04.2018)

Galeria

Sun Camper 35 w prasie

English