Close

obchodzimy

28 LAT FIRMY

Od początku istnienia Balt -Yacht był producentem łodzi dla wymagających odbiorców zagranicznych. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem do produkcji przynajmniej dwóch nowych luksusowych modeli łodzi motorowych dla naszych partnerów oraz jednego własnego modelu łodzi spacerowo-ślizgowej o innowacyjnych rozwiązaniach – SunCamper 35 – NOWOŚĆ 2018! Projekt powstał na bazie naszych długoletnich doświadczeń oraz sugestii użytkowników.

Produkowane jednostki

Obecnie Balt-Yacht jest jednym z największych polskich producentów specjalizujących się w budowie jachtów i łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego o długości kadłubów od 5 do 12 metrów.

Od początku istnienia BaltYacht był producentem łodzi dla wymagających odbiorców zagranicznych takich jak MAR-IMPORT, Jeanneau, X-Yachts czy Hydro Design AS. Również obecnie zdecydowana większość – ok. 95 proc. wyrobów – trafia do odbiorców zagranicznych. Od wielu lat głównym partnerem jest Brunswick Marine in EMEA Inc., dla której stocznia produkuje duże serie jachtów motorowych Arvor i Quicksilver, a od kilku lat jest nim również norweska firma Goldfish Boat.

PRODUKUJEMY NA EKSPORT ORAZ NA RYNEK KRAJOWY:

Łodzie typu HOUSEBOAT
jachty ŻAGLOWE
ŁODZIE MOTOROWE

Pod swoją marką

BaltYacht oferuje łodzie spacerowe, pół-ślizgowe i żaglowe. Wśród nich są m.in. nowy ekskluzywny houseboat- SunCamper 35 NOWOŚĆ 2018 ( zdobywca nagrody Gwóźdź Targów Wiatr i Woda 2018 miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki w kategorii Duży Jacht motorowy) ; łódź motorowa typu houseboat – SunCamper 30 (zdobywca prestiżowej nagrody Polski Jacht Roku 2011) oraz wprowadzony we współpracy z Yachts Export Poland – Balt 818 Tytan – pierwszy pół-ślizgowy houseboat w Polsce ( zdobywca nagrody Polski Jacht Roku 2015). Powyższe łodzie spacerowe zostały zaprojektowane we współpracy z doświadczonym biurem konstrukcyjnym Centkowski & Denert Design Studio. Stocznia oferuje również łodzie żaglowe: Balt 26 (laureat Nagrody za Wyrób Wiatr i Woda 2013) oraz Balt 27 (morski odpowiednik łodzi Balt 26), projektu utytułowanego regatowca i konstruktora Wojciecha Spisaka.

Światowa rozpoznawalność
i możliwości produkcyjne

W ciągu 28 latach działalności, dzięki współpracy z zagranicznymi odbiorcami, własnym projektom, wysokiej jakości oraz nieustannemu rozwojowi , Balt-Yacht opuściło ponad 17 tys. łodzi. Możliwości produkcyjne stoczni to nadal ponad 1 500 jednostek do 10 m długości rocznie. Wyprodukowane wyroby trafiły m.in. na rynek polski, norweski, czeski, rosyjski, francuski, chorwacki, hiszpański, niemiecki, fiński , angielski, a nawet australijski czy azjatycki. Pokazywane na największych polskich i europejskich wystawach jachtowych w Warszawie, Londynie, Dusseldorfie, Hamburgu, Berlinie, Paryżu, Cannes, Barcelonie, Moskwie czy Oslo otrzymują nominacje czy prestiżowe nagrody. Są one również prezentowane w ważniejszych światowych czasopismach branżowych gdzie zawsze cieszą się pozytywnymi recenzjami.

Własna baza transportowa

Stocznia posiada kilka wyspecjalizowanych samochodów z przyczepami do przewozu łodzi, dzięki czemu transport wyprodukowanych jednostek bezpośrednio i sprawnie trafia do klienta. Nasi doświadczeni kierowcy od lat dbają o bezpieczeństwo przewozu.

Wysoka jakość

Od początku istnienia priorytetem stoczni jest produkcja łodzi spełniająca najwyższe standardy jakościowe, co potwierdza współpraca z tak wymagającymi klientami jak m.in. Janneau (1993 – 1997 ), X-Yachts (2007 – 2009), Hydro-Design (2014-2017), Brunswick (2007-obecnie), Goldfish (2016-obecnie). BaltYacht, jako pierwsza stocznia produkująca z laminatów poliestrowo-szklanych w naszym regionie, wprowadziła w 2001r certyfikat ISO 9001. To jedno z najważniejszych odznaczeń potwierdzających spełnianie przez przedsiębiorstwo wysokich norm jakościowych i technologicznych. Dzięki temu wprowadziliśmy szereg usprawnień w systemie zarządzania.

Wszystkie produkty posiadają atesty Towarzystwa Klasyfikacyjnego PRS (Polski Rejestr Statków)

Technologia

Produkcja łodzi w naszej firmie odbywa się dwoma metodami: tradycyjną – nakładanie żelkotu i żywic ręczne i z zastosowaniem “vacuum bagging – worka próżniowego”. Również jesteśmy przygotowani sprzętowo i merytorycznie do wykorzystywania technologii “resin infusion – próżniowa infuzja żywicy”. Do wykonania naszych produktów używamy materiałów i wyposażenia najwyższej jakości, co w połączeniu z doświadczoną załogą i dobrym systemem kontroli jakości pozwala uzyskać produkty najwyższej klasy

Potencjał ludzki

Zespół Balt-Yacht tworzą wysoce wykwalifikowani specjaliści, w tym wykształcona kadra kierownicza i biurowa oraz fachowcy w dziedzinie obróbki drzewnej, laminowania, montażu łodzi czy serwisu. Doświadczeni inżynierowie i technolodzy wraz z działem zaopatrzenia stosują nowoczesne rozwiązania produkcyjne, wysokiej jakości materiały oraz surowce. Jest to załoga pracująca z pasją i zaangażowaniem. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby osiągnąć najważniejszy cel – SATYSFAKCJĘ KLIENTÓW.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Dbając o ochronę środowiska BaltYacht zainwestował w infrastrukturę proekologiczną. Między innymi zostały zainstalowane separatory redukujące problem pyłów w stolarni, stworzono stanowisko sortowania odpadów, przebudowano 2 kotłownie: z węglowych na opalane drewnem. Najnowszą halę wyposażono w innowacyjną pompę ciepła, posiadającą specjalny system wentylacyjny, zapewniający właściwe warunki pracy.

Infrastruktura

Siedziba główna oraz nowoczesne hale produkcyjne mieszczą się w Żarnowie Pierwszym 9B k. Augustowa. Na terenie stanowiącym powierzchnię ok. 3 hektarów wydzieliliśmy strefy, przystosowane do potrzeb następujących działów produkcyjnych, magazynowych, socjalnych i biurowych:Zespół BaltYacht tworzą wysoce wykwalifikowani specjaliści, w tym wykształcona kadra kierownicza i biurowa oraz fachowcy w dziedzinie obróbki drzewnej, laminowania, montażu łodzi czy serwisu. Doświadczeni inżynierowie i technolodzy wraz z działem zaopatrzenia stosują nowoczesne rozwiązania produkcyjne, wysokiej jakości materiały oraz surowce. Jest to załoga pracująca z pasją i zaangażowaniem. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby osiągnąć najważniejszy cel – SATYSFAKCJĘ KLIENTÓW.

2 Magazyny

Do zarządazania naszymi magazynami wykorzystujemy sprawdzony system Macrologic.

2 hale laminatów

małych i dużych elementów

Laminat jest nakładany ręcznie z użyciem maszyny do aplikacji żelkotu i żywicy, jednak nasza produkcja jest również przystosowana do wykonywania laminatu metodą infuzyjną. Na dzień dzisiejszy tę metodę wykorzystujemy do produkcji modeli Cormate. Obie hale posiadają zaawansowany system wentylacyjny oraz suwnice do odformowania elementów laminatowych.

Hala cięcia i przygotowanie pod montaż elementów laminatowych

Zastosowano nowoczesną wentylacje wyciągową o wydajności 3000m3/h wchłaniającej pyły powstające podczas cięcia elementów laminatowych

Hala montażu

wyposażona jest w systemy 7 torów suwnicowych do transportu elementów ciężkich tj. pokłady, silniki czy dachy, z których montowane są jednostki.

Stanowisko kontroli jakości z basenem testowym

gdzie elementy montażowe, instalacje wodne, elektryczne oraz sanitarne są dokładnie sprawdzane a silnik jest kalibrowany. Jednostki są również sprawdzane pod względem szczelności.

Hala produkcji drzewnej i tworzyw sztucznych

stolarnia

wykonuje się tu meble stanowiące wyposażenie jachtów i łodzi motorowych oraz inne elementy drewniane.

Dział obróbki i formowania elementów z plexi

posiadamy szereg maszyn do obróbki plexi oraz duży piec do ich formowania

Dział obróbki sklejki oraz tworzyw sztucznych

zastosowanie maszyny 3-osiowej CNC do precyzyjnego cięcia sklejki oraz elementów z tworzyw sztucznych.

Dział modelarni z 5-osiową maszyną CNC

Od 2015 roku posiadamy jedną z najnowocześniejszych 5-osiowych maszyn CNC z układem sterowania FANUC 31I-B5, służącej do wprowadzania prototypów łodzi.

English