Close

CNC Milling

BALT-YACHT to jedna z największych w Polsce stoczni jachtowych z wieloletnim doświadczeniem, produkująca łodzie najwyższej jakości z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest 5 osiowe centrum obróbcze MX5 firmy CMS z układem sterowania FANUC 31I-B5 najnowszej generacji. Wszystkie projekty wykonywane są zgodnie z dostarczoną dokumentacją 3D przez klienta. Proces obróbki skrawaniem jest nadzorowany przez zespół doświadczonych inżynierów. Departament CNC wykorzystuje oprogramowanie wspomagające procesy projektowania i wytwarzania CAD/CAM firmy Autodesk. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej zaawansowane projekty dla różnych gałęzi przemysłu tj. stoczniowy, motoryzacyjny, lotniczy itp.

Więcej

1990 – 2020

— 30 LAT FIRMY —

około 300

łodzi produkowanych rocznie

PONAD 18 TYSIĘCY

ŁODZI WYPRODUKOWANYCH OD 1990 ROKU

70 modele

WPROWADZONE OD POCZĄTKU ISTNIENIA FIRMY (1990R)

20

NOWYCH MODELI WPROWADZONYCH OD 2012 ROKU

HISTORIA

Żadna firma szkutnicza z terenu Augustowszczyzny nie może poszczycić się tak bogatą i odległą historią…

Łodzie trafiają do niemal wszystkich państw europejskich a nawet Australii i słyną z doskonałej jakości. To zawsze był priorytet w działalności Państwa Kozłowskich, nie zadowalała ich ilość wyprodukowanych jednostek ale precyzja wykonania .

Dziś firmę wspiera syn Marek jako Dyrektor oraz synowe: Magdalena i Irena a nowe pokolenie wnuków powoli dorasta, by kontynuować rodzinną tradycję …

Kontakt

czekamy na twoje pytania

tel. (+ 48) 87 643 17 00

(+ 48) 87 643 18 00

Żarnowo Pierwsze 9B

16-300 Augustów

balt-yacht@post.pl
www.baltyacht.pl

  O FIRMIE

  Produkowane jednostki
  Obecnie Balt-Yacht jest jednym z największych polskich producentów specjalizujących się w budowie jachtów i łodzi z laminatu poliestrowo-szklanego o długości kadłubów od 7 do 13 metrów.
  Od początku istnienia BaltYacht był producentem łodzi dla wymagających odbiorców zagranicznych takich jak MAR-IMPORT, Jeanneau czy X-Yachts. Również obecnie zdecydowana większość – ok. 95 proc. wyrobów – trafia do odbiorców zagranicznych. Od wielu lat głównym partnerem jest Brunswick Marine in EMEA Inc., dla której stocznia produkuje duże serie jachtów motorowych Quicksilver, a od kilku lat są nimi również norweskie firmy Cormate AS i Goldfish Boat AS.

  PRODUKUJEMY NA EKSPORT ORAZ NA RYNEK KRAJOWY:

  Łodzie typu HOUSEBOAT

  ŁODZIE MOTOROWE

  Pod swoją marką
  BaltYacht oferuje łodzie spacerowe, pół-ślizgowe i motorowe. Wśród nich są m.in. nowy ekskluzywny houseboat- Balt 37 Grand – zdobywna głównej nagrody Gdynia Polboat Award 2022, bestsellerowa łódź spacerowa – SunCamper 35 –zdobywca nagrody Gwóźdź Targów Wiatr i Woda 2018 miesięcznika „Żagle” im. Jerzego Fijki w kategorii Duży Jacht motorowy oraz nagrody Jacht Roku 2019 w Polsce oraz wprowadzone we współpracy z Yachts Export Poland/Go2Boat – Balt 1018 Tytan – nowość 2020, Balt 918 Tytan -nowość 2019 , Balt 818 Tytan – pierwszy pół-ślizgowy houseboat w Polsce ( zdobywca nagrody Polski Jacht Roku 2015).

  Światowa rozpoznawalność
  i możliwości produkcyjne
  W ciągu ponad 30 latach działalności, dzięki współpracy z zagranicznymi odbiorcami, własnym projektom, wysokiej jakości oraz nieustannemu rozwojowi , Balt-Yacht opuściło około 19 tys. łodzi. Wyprodukowane wyroby trafiły m.in. na rynek polski, norweski, czeski, francuski, chorwacki, hiszpański, niemiecki, fiński , angielski, a nawet australijski czy azjatycki. Pokazywane na największych polskich i europejskich wystawach jachtowych w Warszawie, Londynie, Dusseldorfie, Hamburgu, Berlinie, Paryżu, Cannes, Barcelonie czy Oslo otrzymują nominacje czy prestiżowe nagrody. Są one również prezentowane w ważniejszych światowych czasopismach branżowych gdzie zawsze cieszą się pozytywnymi recenzjami.

  Własna baza transportowa
  Stocznia posiada kilka wyspecjalizowanych samochodów z przyczepami do przewozu łodzi, dzięki czemu transport wyprodukowanych jednostek bezpośrednio i sprawnie trafia do klienta. Nasi doświadczeni kierowcy od lat dbają o bezpieczeństwo przewozu.

  Budujemy łodzie motorowe
  Jesteśmy podwykonawcą
  Wykonujemy formy
  Wysokka jakość

  Od początku istnienia priorytetem stoczni jest produkcja łodzi spełniająca najwyższe standardy jakościowe, co potwierdza współpraca z tak wymagającymi klientami jak m.in. Janneau (1993 – 1997 ), X-Yachts (2007 – 2009), Hydro-Design AS (2014-2017,2020)Brunswick (2007-obecnie), Goldfishboat AS (2016-obecnie). BaltYacht, jako pierwsza stocznia produkująca z laminatów poliestrowo-szklanych w naszym regionie, wprowadziła w 2001r certyfikat ISO 9001. To jedno z najważniejszych odznaczeń potwierdzających spełnianie przez przedsiębiorstwo wysokich norm jakościowych i technologicznych. Dzięki temu wprowadziliśmy szereg usprawnień w systemie zarządzania.

  Wszystkie produkty posiadają atesty Towarzystwa Klasyfikacyjnego PRS (Polski Rejestr Statków)

  Technologia

  Produkcja łodzi w naszej firmie odbywa się dwoma metodami: tradycyjną – nakładanie żelkotu i żywic ręczne i z zastosowaniem “vacuum bagging – worka próżniowego”. Również jesteśmy przygotowani sprzętowo i merytorycznie do wykorzystywania technologii “resin infusion – próżniowa infuzja żywicy”. Do wykonania naszych produktów używamy materiałów i wyposażenia najwyższej jakości, co w połączeniu z doświadczoną załogą i dobrym systemem kontroli jakości pozwala uzyskać produkty najwyższej klasy

  Potencjał ludzki
  Zespół Balt-Yacht tworzą wysoce wykwalifikowani specjaliści, w tym wykształcona kadra kierownicza i biurowa oraz fachowcy w dziedzinie obróbki drzewnej, laminowania, montażu łodzi czy serwisu. Doświadczeni inżynierowie i technolodzy wraz z działem zaopatrzenia stosują nowoczesne rozwiązania produkcyjne, wysokiej jakości materiały oraz surowce. Jest to załoga pracująca z pasją i zaangażowaniem. Wszystkie działy ściśle ze sobą współpracują, aby osiągnąć najważniejszy cel – SATYSFAKCJĘ KLIENTÓW.

  OCHRONA ŚRODOWISKA

  OCHRONA ŚRODOWISKA
  Dbając o ochronę środowiska Balt – Yacht zainwestował w infrastrukturę proekologiczną. Między innymi zostały zainstalowane separatory redukujące problem pyłów w stolarni, stworzono stanowisko sortowania odpadów, przebudowano 2 kotłownie: z węglowych na opalane drewnem. Najnowszą halę wyposażono w innowacyjną pompę ciepła, posiadającą specjalny system wentylacyjny, zapewniający właściwe warunki pracy.


  Infrastruktura
  Siedziba główna oraz nowoczesne hale produkcyjne mieszczą się w Żarnowie Pierwszym 9B k. Augustowa. Na terenie stanowiącym powierzchnię ok. 4,5 hektara wydzieliliśmy strefy, przystosowane do potrzeb następujących działów produkcyjnych, magazynowych, socjalnych i biurowych.

  2 Magazyny
  Do zarządazania naszymi magazynami wykorzystujemy sprawdzony system Macrologic.

  2 hale laminatów
  małych i dużych elementów
  Laminat jest nakładany ręcznie z użyciem maszyny do aplikacji żelkotu i żywicy, jednak nasza produkcja jest również przystosowana do wykonywania laminatu metodą infuzyjną. Na dzień dzisiejszy tę metodę wykorzystujemy do produkcji modeli Cormate. Obie hale posiadają zaawansowany system wentylacyjny oraz suwnice do odformowania elementów laminatowych.

  Hala cięcia i przygotowanie pod montaż elementów laminatowych
  Zastosowano nowoczesną wentylacje wyciągową o wydajności 3000m3/h wchłaniającej pyły powstające podczas cięcia elementów laminatowych

  Hala montażu
  wyposażona jest w systemy 7 torów suwnicowych do transportu elementów ciężkich tj. pokłady, silniki czy dachy, z których montowane są jednostki.

  Stanowisko kontroli jakości z basenem testowym
  gdzie elementy montażowe, instalacje wodne, elektryczne oraz sanitarne są dokładnie sprawdzane a silnik jest kalibrowany. Jednostki są również sprawdzane pod względem szczelności.

  Hala produkcji drzewnej i tworzyw sztucznych
  stolarnia
  wykonuje się tu meble stanowiące wyposażenie jachtów i łodzi motorowych oraz inne elementy drewniane.

  Dział obróbki i formowania elementów z plexi

  posiadamy szereg maszyn do obróbki plexi oraz duży piec do ich formowania

  Dział obróbki sklejki oraz tworzyw sztucznych

  zastosowanie maszyny 3-osiowejCNC do precyzyjnego cięcia sklejki oraz elementów z tworzyw sztucznych.

  Dział modelarni z 5-osiową maszyną CNC

  Od 2015 roku posiadamy jedną z najnowocześniejszych 5-osiowych maszyn CNC z układem sterowania FANUC 31I-B5, służącej do wprowadzania prototypów łodzi.

  Centrum

  Badawczo-Wdrożeniowe

  Nowe Centrum Badawczo-Wdrożeniowe

  Firma Balt-Yacht w trakcie swojego rozwoju zakańcza właśnie nową inwestycję-halę Centrum Badawczo-Rozwojowego, które zajmować się będzie produkcją modeli i form oraz badaniem i wdrożeniem nowego produktu. Nowo otwarte Centrum Badawczo-Rozwojowego pozwoli na udział firmy Balt-Yacht w opracowaniu i zastosowaniu nowych materiałów.

  Hala jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy odpylające i wentylacyjno-nawiewne co zapewnia komfortowe warunki pracy, zaś dwa podnośniki na suwnicy ułatwiają przewożenie i rozformowywanie wyrobów.

  Balt-Yacht
  został członkiem Polskiego Klastra Technologii Kompozytowych

  Skip to content