Close

BALTYACHT

BALT 918 TYTAN

O MODELU

BALT 918 TYTAN to kontynuacja serii jachtów TYTAN (Balt 818 Tytan produkowany jest od 2013 roku, został ulubieńcem klientów oraz Jachtem Roku 2015 w Polsce).

BALT 918 TYTAN jest pół-ślizgową jednostką spacerową z obszerną mesą salonową na górnym poziomie, oraz przestronnym kokpitem z dodatkową częścią wypoczynkową. Projekt jachtu jest owocem zrozumienia potrzeb klientów i użytkowników, dla których nie duży rozmiar łodzi ma znaczenie – ale jej funkcjonalność wynikająca z przemyślanych rozwiązań i przestrzeni, łatwość manewrowa i elegancja.

Mesa w formie salonowej jest jasna, nasłoneczniona i przyjemna zarówno dla sternika, jak i całej załogi. Taki układ wnętrza jednoczy uczestników rejsu i pozwola być razem, niezależnie od wykonywanych czynności. Przeszklony kokpit umożliwia podziwianie widoków i jednocześnie chroni przed wiatrem i niepogodą.

Pod pokładem dostępne są 2 wygodne, zamykane drzwiami kabiny sypialne. Cechuje je zarówno pełna wysokość stania, jak również dostępność szafek meblowych i wygodnych, pełnowymiarowych koi. A wszystko to starannie, przytulnie wykończone przez doświadczonych szkutników stoczni Balt-Yacht. Kabina sanitarna również nie ogranicza użytkownika – jest jasna, ergonomiczna, przestrzenna i wyposażona we wszelkie niezbędne instalacje – toalety, umywalki, prysznica, ogrzewanie i wentylację.

Ideą przewodnią w tworzeniu projektu BALT 918 TYTAN były słowa słynnego architeka Ludwika Mies van der Rohe – ”Less is more” (”mniej znaczy więcej”). Zadaniem było stworzenie jachtu bez zbędnych tendencyjnych udziwnień i zdobiących elementów. Projektanci stanęli na wysokości zadania, stworzyli model elegancki, ponadczasowy, spójny w swojej stylistyce, zachwycający wyważonymi proporcjami i prostotą wdzięku.

Długie, opadające ku dołowi szyby mesy wraz ze smukłym długim dachem zakończonym łagodnym skosem nad owiewką tworzą wrażenie smukłości i dostojności.

Wirtualna Wycieczka

DANE TECHNICZNE

Długość max9,86 m


Długość kadłuba9,18 m


Szerokość max3 m


Zanurzenie min0,49 m *


Wysokość nad KLW3,21 m *


Masa bez silnika3530 kg


Moc silnika zaburtowego60 – 150 KM


Moc silnika stacjonarnego Diesla S-Drive45 – 80 KM


Zbiornik paliwa120-239 l *


Zbiornik wody130-240 l


Zbiornik fekaliów60 l


Załoga max6 osób


Wysokość w kabinie1,97 m


Koje/osób3/6


CE KategoriaC-6


* wersja z silnikiem zaburtowym

koje

Wersja 2 kabinowa

Wersja 3 kabinowa

Konstruktor: Krzysztof Smaga, Jacek Daszkiewicz

Galeria

Balt 918 Tytan w prasie

English